Firma Adı İletişim Konum
ASTEKNİK MÜH.YAPI VE YALITIM MALZ. ALÜMİNYUM VE PLASTİK SAN. TİC. A.Ş.
Esenkent Mah. Buyruk Sok. No: 15/A Y.Dudullu / Ümraniye / İSTANBUL / TÜRKİYE
İletişim: +90 216 466 7263
Web: http://www.asteknik.com/
Salon: 2
Stant:  202E
Ürün Grupları
  • Dekorasyon - ic Mimarlik
  • insaat
  • Altyapi
  • Cati izolasyon ve Yalitim Sistemleri
  • Yapi Malzemeleri

Asteknik Mühendislik, 1985 yılından beri Türkiye ye yeni inşaat teknolojilerini getirerek, kullanıcılara kaliteli ve fonksiyonel ürünler sunmaktadır. Temelden çatıya kadar her inşaat aşamasında kullanılabilecek, yapı fiziği ve estetiğine uygun yapı ve dekorasyon malzemelerinin üretim, ithalat, ihracat, pazarlama ve satışı konularında faaliyet gösterir. Asteknik Mühendislik, mimar ve mühendis ekibiyle her türlü teknik detaya kesin, kalıcı ve estetik çözümler getirmekte ve müşterilerini dinleyen, getirdiği çözümlerle müşteri çözümleri yanında sektöre de yön vermeyi hedefleyen bu yapısıyla tercih sebebi olmaya devam etmektedir. Ürün yelpazesi içinde dilatasyon profilleri, dekorasyon profilleri, duvar ve köşe koruma profilleri, paspas sistemleri, cam tekstil duvar kaplamaları, sıva-boya çatlaklarını önleyen file ve keçeler, mantolama sistemi yardımcı malzemeleri, sıva köşe ve bitiş profilleri, drenaj levhaları ve montaj elemanları, suyu görünce şişen doğal kauçuk su tutucu bantlar ve butil yalıtım bantları bulunur. Asteknik Mühendislik, Türkiye de ASPROFİL patentli dilatasyon profillerinin, ASDEKOR markasıyla dekorasyon profillerinin, ASMAT paspas sistemlerinin, ASBAND duvar koruma çözümlerinin üretimini yapmaktadır. Son yıllarda yurtdışı fuarlara da katılarak bu profillerin ihracatını giderek artırmakta ve 50 den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Sunulan tüm ürün ve hizmetlerin her aşamasında kalite ve iş güvenliğini sürdürülebilir kılmayı vazgeçilmez kriter kabul ederek siz değerli iş ortaklarımızla güçlü işbirliğine devam ediyoruz.

ASPROFİLDİLATASYON SİSTEMLERİ
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

DİLATASYON NEDİR? Oturma alanı büyük olan betonarme veya çelik konstrüksiyonlu yapılarda genleşme, kısalma veya zemindeki oturmalardan dolayı yapı elemanlarında doğabilecek hasarları önlemek amacıyla, yapının taşıyıcı konstrüksiyonu birbirindan tamamen bağımsız bloklar halinde tasarlanır. Bu bloklar arasında bırakılan boşluklara DİLATASYON veya GENLEŞME DERZİ adı verilir. HANGİ YAPILARDA DİLATASYON DERZİ BIRAKILMALIDIR? Alışveriş merkezleri, oteller, iş merkezleri, fabrikalar ve hipermarketler gibi büyük alana yayılmış yapılarda, zemin cinsine ve yapının ağırlığına bağlı olarak her 20-30 m.de bir dilatasyon derzi bırakılmalıdır. Ayrıca istinad duvarlarında yine duvarın ağırlığına ve zeminin cinsine bağlı olarak 20-25 m.de bir dilatasyon derzi gereklidir.. Çok yüksek yapılarda, yüksek blok ile alçak bloklar arasında mutlaka dilatasyon derzi bırakılmalıdır. Derzlerin yerleri ve genişlikleri, bina yanal hereketleri ve düşey hareketler dikkate alınarak statik projeyi yapan firma tarafından belirlenmelidir. DİLATASYON PROFİLİ KULLANILMAMASI, PROFİL MONTAJ ININ YANLIŞ YAPILMASI VEYA YANLIŞ PROFİL SEÇİLMESİ HALİNDE MEYDANA GELECEK HASARLAR: Derz kenarlarındaki zemin, duvar ve tavan kaplamalarında çatlaklar, kırılmalar oluşur. Ayrıca profil deformasyonları, yalıtım problemleri ve tespit noktalarında hasarlar meydana gelir. Bu tür hasarların giderilmesi veya sonradan doğru bir dilatasyon profili uygulanması daha fazla masrafa ve zaman kaybına neden olacaktır. BU NEDENLERDEN DOLAYI PROFİLİN DOĞRU SEÇİMİ, TECRÜBELİ EKİPLER TARAFINDAN MONTE EDİLMESİ VE DOĞRU MONTAJ MALZEMELERİNİN KULLANILMASI BÜYÜK ÖNEM TAŞIMAKTADIR.

ASDEKORDekorasyon Profilleri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

ASDEKOR DEKORASYON PROFİLLERİ Dekorasyon uygulamalarında kullanılan zemin ve duvar kaplamaları ne kadar güzel ve kaliteli olursa olsun, bitiş detayları doğru çözülmezse estetik bir görüntü sağlanamaz. Ayrıca darbelere maruz kalan zemin ve duvar köşeleri yeterince korunmazlarsa kısa sürede çizilir, kırılır ve kötü bir görüntü ortaya çıkar. Dekorasyon profilleri tüm bu olumsuz koşulları ortadan kaldırmak için mimar ve dekoratörlerin en iyi yardımcısıdır. Her türlü mimari detayı çözmekiçin tasarlanmış çeşitli profiller parke, halı, vinil, seramik, mermer, granit gibi her türlü zemin kaplama malzemesinin birleşim ve bitim yerlerinde, ayrıca kot farkı olan geçişlerde estetik çözümler sağlar. Profiller aluminyum, pirinç, paslanmaz çelik ve PVC den üretilmektedir.

ASMATPASPAS SİSTEMLERİ
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

ASMAT PASPAS SİSTEMLERİ Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, bina içlerinde ortaya çıkan kirlilik sorunlarının %80 kaynağı, ziyaretçilerin ayakkabıları ile taşınan kirlerdir. Mevsimlere göre taşınan kir tipi değişse de her mevsim ve hava şartında kir taşınmaktadır. Alüminyum paspaslar, kir ve toz tutması için iç ve dış mekânlarda kullanılan, ayrıca su tutucu özelliği olan çok fonksiyonlu ürünlerdir. Paspaslar dış mekândan iç mekâna doğru gidildikçe, kaba kirlerden hafif kirlere göre bir geçiş sağlayacak şekilde hazırlanır.Yürüyüş yönüne göre uygun tip profillerin yerleşimi yapılarak toz, kir ve suların paspas üzerinde kalmasını sağlanır. Genel olarak fonksiyonlarına göre paspaslar dış mekân ve iç mekân paspasları olarak ayrılırlar. Buradaki en önemli etken hava şartlarına uygunluktur. Dış mekân paspasları yağmur, güneş, don gibi dış etkenlere açık oldukları için tekstil malzeme içermezler. İç mekân paspasları ise, kapalı alanlarda kullanıldıkları için halı ağırlıklı paspaslardır.

ASBANDDUVAR & KÖŞE KORUMA ÇÖZÜMLERİ
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

ASBAND Duvar ve Köşe Koruma Sistemleri kaza riskini azaltıyor ve hasarı önlüyor. Duvar Koruma Sistemleri ve Köşe Koruma Sistemleri maliyet kazancı ve hasar önlemeleri sebebi bugün her yerde tercih edilmekte. Köşe koruma sistemleri evlerde bebeğinizi mobilyanın sivri köşelerinden koruyabilir. Böylece sert eşya köşelerinden dolayı doğabilecek yaralanmalar azalmış olur. Duvar koruma sistemleri ise olabilecek darbelerde zararı azaltır. Kazalarda aynı zamanda sıfır hasar sağlanabilmektedir. Hastaneler, Oteller, Alışveriş Merkezleri gibi yapılarda vazgeçilmez bir malzemedir ve bakım giderlerini de azaltmaktadır. DUVAR KORUMA PROFİLLERİ Duvar koruma profilleri, hastahanelerde sedye ve tekerlekli sandalyelerin, alışveriş merkezlerinde de el arabalarının çarpmalarına karşı duvar yüzeylerini ve boyayı korumak amacıyla kullanılmaktadır. Aynı zamanda oteller, lokantalar, okullar, bekleme salonları vs. gibi mekanlarda masa veya sandalye benzeri hareket edebilen cisimlerin çarpmalarına maruz kalabilecek yerlerde yüzeyi ve boyayı korumakta kullanılmaktadır. Duvar üzerinde koruma fonksiyonlarını yerine getirebilecek uygun bir seviyede dübel ve vida ile monte edilmelidir. PVC esaslı olup, alüminyum takviye profili üzerine monte edilmektedir. Uç kısımlara gelen bitiş kapaklarıyla montaj tamamlanmış olmaktadır. Kapı altı tekmelik bantlar, kapıların kolay ve hasar görmeden açılmasını sağlar. Ürünlerin çeşitli ölçü ve renk seçenekleri mevcuttur. KÖŞE KORUMA PROFİLLERİ Köşe koruma profilleri, hastahanelerde sedye ve tekerlekli sandalyelerin, alışveriş merkezlerinde de el arabalarının çarpmalarına karşı sütun ,duvar köşelerini ve boyayı korumak amacıyla kullanılmaktadır. Aynı zamanda oteller, lokantalar, okullar, bekleme salonları vs. gibi mekanlarda masa veya sandalye benzeri hareket edebilen cisimlerin çarpmalarına maruz kalabilecek yerlerde yüzeyi ve boyayı korumakta kullanılmaktadır. Kolon ve duvar köşelerini koruma fonksiyonlarını yerine getirebilecek uygun bir boyda dikey olarak uygulanır. Doğrudan köşeye yapıştırılan veya aluminyum takviye profiline geçirilerek gizli vidayla tespit edilen iki tipi mevcuttur. Aluminyum takviyeli tipinin bitiş uçları da vardır.Köşe koruma profilleri 51x51mm. ve 76x76mm.kanat genişliktedirler.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

Firmanın kayıtlı marka bilgisi bulunmamaktadır.